FOTEG İSTANBUL 2017

13.GIDA İŞLEME TEKNOLOJİLERİ ULUSLARARASI İHTİSAS FUARI

16-19.03.2017

EN TAZE TAT VE EN UZUN RAF ÖMRÜ İÇİN, “SÜT VE GIDA SEKTÖRÜNDE MEMBRAN TEKNOLOJİSİ”

Beyaz Nehir firmasının Genel Müdürü Basri Çalışkan süt ve gıda sektöründe en yeni teknoloji ve uygulamaları aktaracaklarını belirttiği seminerle ilgili şu açıklamaları yaptı: “25 yıldır sektörün nabzını tutan, Avrupa, Asya ve Ortadoğu ülkelerinde yaptığı uygulamalarla kendini kanıtlamış olan iş ortağımız, otomasyon mühendisi Rumen Stefanov en taze tat ve en uzun raf ömrüne sahip ürünler için en yeni teknolojileri ve uygulamaları FOTEG İSTANBUL ziyaretçilerine aktarmak üzere Türkiye’ye geliyor. “ Gıda endüstrisinde yeni yöntemlerin araştırılması ve uygulamaya konmasının, özellikle de sıvılardan çeşitli maddelerin ayrılmasında kullanılan yöntemlerin, endüstride çok fazla uygulama alanı bulduğunu kaydeden Basri Çalışkan açıklamalarını şöyle sürdürdü: “Bu uygulamalardan biri olan membran filtrasyonu, bir sıvı seperasyon prosesidir ve düşük sıcaklık veya ortam sıcaklığında kütlesel transfer için kullanılır. Kısaca söylemek gerekirse mekanik veya ısısal işlemler kullanmadan konsantrasyon veya sıvı bileşenlerinin ayrılması prensibi ile çalışır. Kullanımları son derece hızlı bir şekilde artan gıda teknolojisinde önemli bir yer edinmiş olan membran prosesleri çok farklı uygulamalarda çok farklı işlevlerde kullanılabilmekte ve geleneksel ayırma teknolojilerine alternatif oluşturarak önemli avantajlar sağlamaktadır. Membran prosesleri ekonomik ve pratik yapılarıyla da önem kazanmaktadır. Geleneksel proseslere oranla daha fazla tercih edileceklerini ve uygulamalarının her geçen gün artacağına inanıyorum.

Rusys Ltd. Şti. Genel Müdürü Rumen Stefanov, membran teknolojisi başlığı altında mikro filtrasyon (MF), ultra filtrasyon (UF), nano filtrasyon (NF), Ters Osmos (RO) teknolojileri hakkında en son bilgileri aktararak, sektöre ne gibi yenilikler getireceğini anlatacak. Ürünlerini ilk günkü tadıyla korumanın ve yüksek kaliteli ürünler üretmenin yollarını öğrenmek isteyenleri etkinliğimize bekliyoruz.”

© HKF FUARCILIK A.Ş.    ||    BU FUAR 5174 SAYILI KANUN GEREĞİNCE TOBB (TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ) DENETİMİNDE DÜZENLENMEKTEDİR.