FOTEG İSTANBUL 2021

15.GIDA İŞLEME ve AMBALAJ TEKNOLOJİLERİ ULUSLARARASI İHTİSAS FUARI

04-06 MART 2021 / İSTANBUL FUAR MERKEZİ / HALL 9-10-11

BASIN BÜLTENLERİ

» MART 2013

FOTEG İSTANBUL 2013 4 GÜN BOYUNCA GIDA İŞLEME SEKTÖRÜNÜN PROFESYONEL İSİMLERİNİ AĞIRLADI

Gıda işleme ve ambalaj teknolojilerine yönelik Türkiye’deki en başarılı uluslararası ihtisas fuarı olan FOTEG İSTANBUL, 2013 senesinde rekor sayıda katılımcı ve ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. HKF Fuarcılık AŞ Genel Müdürü Bekir Çakıcı, İstanbul İli Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Kasım Piral ve TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şube Başkanı Sedat Kuru tarafından yapılan açılış konuşmalarının ardından Sudan Ticaret Odası Başkanı, Mahmoud Sanoussi’nin de katılımıyla açılış kurdelesi kesildi ve heyet eşliğinde katılımcı firmaların stantları gezildi. FOTEG İSTANBUL 2013 Fuarı’na, 50 ülkeden 197 yerli ve 562 yabancı olmak üzere toplam 759 firma aslen ve temsilen katıldı. Açılış gününün akşamında düzenlenen kokteylde ise tüm katılımcılar bir araya geldi.

Fuar süresince seminerler düzenledi

Bu sene zengin bir etkinlik programına da sahip olan FOTEG İSTANBUL 2013’ün ilk günü organizatör HKF Fuarcılık tarafından bir bilgilendirme toplantısı düzenlendi. “Gıda Güvenliğinde Yeni Mevzuat ve Beklentiler” başlıklı toplantıda Gıda Güvenliği ve Hijyen Akademisi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Can Demir ve TMMOB Gıda Mühendisleri Odası, İstanbul Şube Başkanı Sedat Kuru, yeni bir döneme giren gıda güvenliği ve yeni gıda mevzuatını mercek altına aldılar. Fuarın 3. günü ise fuar katılımcılarından Teknik Arıtma ve Cemsan tarafından da seminerler düzenlendi. Teknik Arıtma tarafından düzenlenen ‘Su Grubu Ürünlerinin Tanıtımı ve Gıda Endüstrisinde Uygulama Alanları’ başlıklı semineri General Electric şirketinden Mr. Fab Pakizhker sundu. Yine fuarın 3. günü Cemsan da bir seminer verdi. Cemsan tarafından organize edilen “Kesim Testereleri Gerekliliği’ konulu semineri Alman Freud Co. şirketinin satış müdürü Mr. Johann Voth verdi.

B2B uygulaması FOTEG İSTANBUL 2013 fuarında

Bu sene FOTEG İSTANBUL Fuarı’nda bir ilk gerçekleştirilerek B2B hizmeti uygulamaya kondu. Bu hizmet sayesinde fuar katılımcıları ve ziyaretçileri on-line olarak karşılıklı randevu alarak fuar süresince birebir iş görüşmeleri yaptılar.

Yabancı alım heyetleri FOTEG İSTANBUL 2013 fuarındaydı

Bu sene FOTEG İSTANBUL Fuarı’nda bir ilk gerçekleştirilerek B2B hizmeti uygulamaya kondu. Bu hizmet sayesinde fuar katılımcıları ve ziyaretçileri on-line olarak karşılıklı randevu alarak fuar süresince birebir iş görüşmeleri yaptılar.

Yabancı medya mensuplarının fuara ilgisi yoğundu

Azerbaycan’dan AzerNews, Mısır’dan Al Ahram ve El Bashayer, Özbekistan’dan Uzbekistan News & Economical Review, Suudi Arabistan ve Irak’ı temsilen KSA & Gulf Media, Kazakistan’dan Total.kz, Lübnan’dan Fokus Magazine olmak üzere yabancı medya kuruluşları fuarı yakından takip etti.

Gıda işleme ve ambalaj teknolojileri alanlarında faaliyet gösteren lider isimleri aynı çatı altında toplayan FOTEG İSTANBUL’un profesyonel ekibi başarılı bir fuar geçirmenin verdiği heyecanla bir sonraki fuarın hazırlıklarına şimdiden başladı.

 

© HKF FUARCILIK A.Ş.    ||    BU FUAR 5174 SAYILI KANUN GEREĞİNCE TOBB (TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ) DENETİMİNDE DÜZENLENMEKTEDİR.