FOTEG İSTANBUL 2019

14.GIDA İŞLEME ve AMBALAJ TEKNOLOJİLERİ ULUSLARARASI İHTİSAS FUARI

07-10.03.2019 / İSTANBUL FUAR MERKEZİ

BASIN BÜLTENLERİ

» MART 2015

FOTEG İSTANBUL 2015 REKOR KATILIMLA GERÇEKLEŞTİ

Gıda üretim sektörünün tüm aşamalarını aynı çatı altında toplayan Türkiye’nin ilk ihtisas fuarı FOTEG İSTANBUL, HKF Fuarcılık AŞ organizasyonu ile 5-8 Mart tarihleri arasında rekor bir katılımla gerçekleşti. Gıda üretim sanayine hizmet veren en eski ve tek uluslararası ihtisas fuarı FOTEG İSTANBUL, katılımcı ve ziyaretçilerini sektörün en verimli platformunda 4 gün süreyle bir araya getirdi.

Gıda üretim sektörünün tüm aşamalarını aynı çatı altında toplayan Türkiye’nin ilk ihtisas fuarı FOTEG İSTANBUL, HKF Fuarcılık AŞ organizasyonu ile 5-8 Mart tarihleri arasında rekor bir katılımla gerçekleşti.  Gıda üretim sanayine hizmet veren en eski ve tek uluslararası ihtisas fuarı FOTEG İSTANBUL, katılımcı ve ziyaretçilerini sektörün en verimli platformunda 4 gün süreyle bir araya getirdi. 

Bu yıl 44 ülkeden, 198 yerli ve 582 yabancı olmak üzere toplam 780 firma bizzat veya temsilen fuara katıldı. HKF Fuarcılık Genel Müdürü Bekir Çakıcı, TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Başkanı Sedat Kuru ve İstanbul İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürü Hamit Aygül tarafından açılışı yapılan fuarda gıda ve içecek işleme ve ambalajlama, unlu mamul teknolojileri, gıda katkı maddeleri, gıda güvenliği ve hijyen sektörlerinden çok sayıda yerli ve yabancı firma katıldı. 2013 senesindeki fuarda ilk kez uygulanan ve olumlu sonuçlar veren on-line randevu sistemi (B2B) ile kayıtlı yabancı ziyaretçiler ile fuar katılımcıları karşılıklı olarak randevu alarak fuar süresince görüşmeler yaptılar.

Profesyonel yabancı ziyaretçiler FOTEG İSTANBUL 2015 fuarını ziyaret etmek için İstanbul’a geldi
12. Gıda İşleme ve Ambalaj Teknolojileri Uluslararası İhtisas Fuarı, FOTEG İSTANBUL 2015 için yurtdışından gıda sektörü ile ilgili profesyonel ziyaretçiler, İstanbul’a geldi. HKF Fuarcılık’ın misafiri olarak yurtdışından direkt davet edilen alım heyetleri, fuar süresince katılımcılar ile temaslarda bulundu. Türki Cumhuriyetler, Orta Doğu ülkeleri, Kuzey Afrika ülkeleri ve Balkanlar başta olmak üzere çeşitli bölge ve ülkelerden gelen firmaların üst düzey yetkilileri fuar süresince katılımcı firmalar ile ikili iş görüşmeleri yaptılar.

FOTEG İSTANBUL, 2015 yılında da fuar süresince nitelikli etkinlikleriyle de göz doldurdu
Sektörün en verimli, en kapsamlı ve iş hacmi en yüksek Gıda Teknolojileri Grup Fuarı olan FOTEG İSTANBUL, gıda işleme ve ambalaj teknolojilerine yönelik, Türkiye’nin gerçek uluslararası ihtisas fuarı olarak 2015 yılında da fuar süresince nitelikli etkinlikleriyle göz doldurdu. FOTEG İSTANBUL’da bu çerçevede, organizatör HKF Fuarcılık ve TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi işbirliği ile bilimsel bir toplantı düzenlendi.

 ‘Gıda Üretim ve İşleme Teknolojilerinde Yeni Eğilimler” başlıklı bilimsel toplantı HKF Fuarcılık ve TMMOB Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi tarafından gerçekleştirildi
Moderatörlüğünü Gıda Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi Başkanı Sedat Kuru’nun yaptığı iki oturumlu bilimsel toplantının konuşmacıları ise İstanbul Teknik Üniversitesi; Metalurji Fakültesi, Gıda Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Gürbüz Güneş ve aynı üniversiteden öğretim üyesi Yrd. Doç Dr. Filiz Altay idi. Gıda Sanayiinde Yeni İşleme Teknolojileri başlıklı ilk oturumda bilgi veren profesör Güneş, günümüzde kalitesi ve besleyici özellikleri daha yüksek, kullanıma veya tüketime hazır gıdalara yönelik tüketici taleplerinin arttığını belirterek, “sağlıklı beslenme bilincinin artmasına paralel olarak tüketicilerin, tüketime hazır ama aynı zamanda taze karakterini koruyan ürünlere eğilimi artıyor” dedi. Profesör Güneş, FOTEG İSTANBUL bilimsel fuar etkinlikleri kapsamında düzenlenen toplantıda, gıda sanayiinde gelişen bu yeni teknolojiler ve kullanım alanları hakkında da bilgi verdi.

Cemsan fuar süresince kendi standına çeşitli etkinlikler düzenledi
Fuar kapsamında Cemsan, sektör temsilcileri, akademisyenler, sektörel medya yöneticileri ve sivil toplum kuruluşlarının yetkilileri ile hem bilimsel hem de güncel konularda toplantılar yaptı. Sektörün pek çok yönüyle irdelendiği ve değerlendirildiği fuarın profesyonel ziyaretçileri ile bilgilerini paylaştı. ‘Kırmızı Et Sektörünün Ekonomik Yönden Analizi’, ‘Kırmızı Et ve Et Ürünlerinde Gıda Güvenliği ve Güvenilirlik’, ‘Kırmızı Et Ürünlerinde Hijyen ve Standartlar’, ‘Gıda Sektöründe Marka Yönetimi ve Stratejisi’,  ‘Nakillerde ve Mezbahanelerde Hayvan Refahının Artırılması’, ‘Ülkemizde Et Üretimi Açısından Hayvancılık ve Ülkemizdeki Hayvancılığın Et Sektörü Açısından Önemi’, ‘Et Üretimi ve Halk Sağlığı’, ‘Et ve Et Ürünleri Üretim Süreçlerinde Hijyen Uygulamaları ve Önemi’,  ‘AB Mevzuatı Uyum Sürecinde, Et Sektöründe İzlenebilirlik Uygulamaları’ başlıkları altında fuar süresince kendi standına çeşitli etkinlikler düzenledi.

Beyaz Nehir’den,  Membran Teknolojileri ile ilgili seminer
Fuara ilk kez katılan Beyaz Nehir firması ise ‘Süt ve Gıda Sektöründe Membran Teknolojisinin İşletim Sistemleri, Tasarımları ve Kurulumu’ başlıklı bir seminer gerçekleştirdi. Rusys firmasından Otomasyon Mühendisi Rumen Stefanov’un konuşmacı olduğu seminerde farklı membran sistemlerinin işleyişi hakkında detaylı bilgiler verildi. Özellikle süt ve gıda sektöründe kullanılan membran teknolojisi hakkında konuşan Stefanov, bu teknoloji başlığı altında mikro filtrasyon (MF), ultra filtrasyon (UF), nano filtrasyon (NF), Ters Osmos (RO) teknolojileri hakkında en son bilgileri aktardı ve sektöre ne gibi yenilikler getireceğini anlattı.  

2017 senesindeki fuar için kayıtlar başladı
16-19 Mart 2017 tarihlerinde düzenlenecek 13. FOTEG İSTANBUL fuarında şimdiden yerinizi almak ve diğer tüm sorularınız için bizimle bu linkten irtibata geçebilirsiniz. Sizler de

- yeni iş bağlantıları kurmak,
- yabancı ortaklar bulmak,
- mevcut müşterileriniz ile olan ilişkilerinizi geliştirmek,
- yeni ve kârlı pazarlara açılmak istiyorsanız

bir sonraki FOTEG İSTANBUL fuarında yerinizi almanızı tavsiye ederiz.

 

© HKF FUARCILIK A.Ş.    ||    BU FUAR 5174 SAYILI KANUN GEREĞİNCE TOBB (TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ) DENETİMİNDE DÜZENLENMEKTEDİR.