FOTEG İSTANBUL 2019

14.GIDA İŞLEME ve AMBALAJ TEKNOLOJİLERİ ULUSLARARASI İHTİSAS FUARI

07-10.03.2019 / İSTANBUL FUAR MERKEZİ

FOTEG DUYURULAR

FOTEG İstanbul’un ilk semineri Cantek Group’tan

FOTEG İstanbul 2019 katılımcılarından Cantek Group tarafından fuarın ilk günü " Gıda Güvencesi " başlıklı bir seminer yapılacak. Pamukkale salonunda yapılacak semineri, Cantek Soğutma Sistemleri Pazarlama Direktörü Burak Özcan sunacak.

Gıdaların tüketiciye ucuz ve kaliteli ulaşmasının sırrının, gıdaların üretildikten sonra tüketilene kadar geçen uzun sürede soğuk depolarda saklanmasında gizli olduğunu söyleyen Burak Özcan “Soğuk depoların kalitesi; gıda üreticilerini, depolama sektörünü ve gıda tüketicisini aynı anda etkiler. Gıda sektörünün gizli kahramanı soğuk depolardır” dedi. Konuyla ilgili bilgi veren Özcan, şöyle devam etti;
“Kurumsal yapımız, uzman ekibimiz ve 28 yıllık deneyimimizle gıdaların sağlıklı muhafazası alanında yenilikçi çözümler üretiyoruz. Sektörün en gelişmiş Ar-Ge departmanına sahibiz. İkibin metrekare alana kurulu tam donanımlı Ar-Ge departmanımızda soğutma makinelerinin izlenmesi ve yönetilmesi konusunda yaptığımız inovatif çalışmalar Cantek’i soğuk depo cihazlarında kendi elektrik kartlarını kullanabilen dünyadaki birkaç sayılı firmadan biri haline getirmiştir. Cantek’in kendi geliştirdiği dünya standartlarının üzerinde ve akıllı algoritmaya sahip kontrol cihazları daha az kompresör çalıştırır ve gerektiğinde defrost yaparak yüzde 72’ye varan enerji tasarrufu sağlar. A’dan Z’ye tasarlayıp ürettiğimiz depoları yine kendi ürettiğimiz led armatürlerle aydınlatıyoruz. Arızaları sizden önce tespit ederek deponuzu koruyoruz. 28 yılda 6 kıtada 57 ülkede 13 binden fazla müşteriye ürün geliştirirken yolumuz aydınlandı.”

Artık gıdaya ulaşmanın sorun olmaktan çıkması gerektiğini ve açlığın söz konusu olmadığı bir dünya hayal ettiklerini belirten Özcan, “yeter ki gıdamıza sahip çıkalım, daha iyi bir gelecek bizim ellerimizde” diye konuştu.

Konuyla ilgili gıda üreticileri fuarın ilk günü açılış seremonisini takiben saat 15:00-15:30 arasında yapılacak semineri izleyebilirler.

 

Detaylı etkinlik programı için tıklayın

© HKF FUARCILIK A.Ş.    ||    BU FUAR 5174 SAYILI KANUN GEREĞİNCE TOBB (TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ) DENETİMİNDE DÜZENLENMEKTEDİR.